Lautaro: Interi ishte shumë superior ndaj Milanit, tani radhën e ka Man City

INA
INA

02/06/2023

Lautaro Martinez mendon se Interi ishte ‘shumë superior’ ndaj Milanit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve dhe zbulon se tashmë po studion Manchester Cityn për finalen e madhe.

Inter mundi rivalët e Milanit në gjysmëfinale për t’u përballur me Manchester City javën e ardhshme për trofeun e Ligës së Kampionëve në stadiumin Ataturk të Stambollit më 10 qershor.

Kapiteni i Interit, Lautaro Martinez, ka thënë se ata janë finalistë të denjë të Ligës së Kampionëve dhe mezi presin finalen.

“Ne ishim shumë superiorë ndaj Milanit për sa i përket qëndrimit. Pasi kaluam në atë epërsi të hershme me dy gola na bëri të ndiheshim të relaksuar për ndeshjen e dytë para tifozëve tanë”, ka thënë fillimisht Lautaro.

“Ai gol ishte një nga më të rëndësishmit e karrierës sime, jo për faktin se sa i mirë ishte, por për rëndësinë dhe historinë që qëndron pas tij. Këto janë ndjenja unike, janë ndjesi të vështira për t’u përshkruar”.

Pasi ka fituar Kupën e Botës ‘Katar 2022’ me Argjentinën, është një mundësi e jashtëzakonshme për Lautaron që ta bëjë këtë vërtet të paharrueshme.

“Unë shikoj shumë video të portierëve kundërshtarë për të kuptuar se si ata pozicionohen, pra nëse dalin në krosime, nëse rrëzohen në situatat një kundër një, cilën anë e favorizojnë. Është e rëndësishme të studiohen këto detaje, kështu që kur të vijë koha, mund të marr një vendim në një pjesë të sekondës”.

Me një top katërshe të mbyllur tashmë në Serie A, Interi mund të kalojë 10 ditët e ardhshme duke u përgatitur vetëm për përballjen me Manchester City.

“Jam i tensionuar para çdo ndeshjeje, do të ishte fundi nëse nuk do të ndihesha nervoz. Ne duhet ta shijojmë këtë, sepse nuk mund të luani një finale të Ligës së Kampionëve çdo ditë”, përfundoi ylli i Interit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ