Leo Messi hyn me forcë në ‘tregun’ e SHBA-ve me… hamburgerin e tij

ina-online
ina-online

22 Korrik, 2023

Rrjeti i restoranteve “Hard Rock” ka krijuar një hamburger të quajtur “Sandwich pule Leo Messi”, me bashkëpunimin e yllit të ri të Inter Miami dhe frymëzim të qartë të një gastronomi argjentinas: milanezët.

Zbarkimi i kapitenit të Albiceleste në MLS tashmë ka filluar të ndihet shumë shpejt në SHBA. Edhe ‘Yankee’ e përqafon Leon me gjithçka që figura e tij përfaqëson për konsum. ‘Messimania’ është në sipërfaqe dhe ka pushtuar një nga bastionet e identitetit amerikan si hamburgerët.

Zinxhiri i hoteleve dhe kazinove zbuloi gjithashtu se kombinimi i bërë me pulë mund të blihet në ambientet e tij, ndërsa paketa e quajtur ‘Made For You by Leo Messi’ do të jetë e disponueshme si shërbim në dhomë në disa komplekse.

Ky është bashkëpunimi i dytë nga shtatë herë fituesi i ‘Topit të Artë’ me ‘Hard Rock’ pas ‘Messi Burger’, të prezantuar një vit më parë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

salca tza

Salca Tzatziki

sallate

Sallatë me pjepër, rukola e proshutë

speca

Speca të mbushur në tigan në mënyrën japoneze

gjevrek

Gjevrek me susam: Pjekurinë turke të cilën duhet patjetër ta provoni!

mish pule

Alfredo me gjoks pule për ditët e verës

molle muffins

Muffins me mollë dhe me kanellë

quinoa

7 PËRFITIME SHËNDETËSORE TË KINOAS

messi mesi hamburgeri

Leo Messi hyn me forcë në ‘tregun’ e SHBA-ve me… hamburgerin e tij

supe

Sup me mishin e gjelit te detit

INFO

NA NDIQ