Lladrovci takohet me Artan Grubin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Janar, 2022

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, sot në Shkup ka takuar zv. kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Artan Grubin, me të cilin ka diskutuar për rrugën institucionale që po bëhet, duke cekur se “shqiptarët si faktor institucionalist, kontribuues të paqes dhe mirëkuptimit, tashmë janë të konfirmuar në katër shtete”.

Përvoja shtetndërtuese ndër shqiptarë po shtohet dita-ditës, kjo i bën mirë edhe shteteve ku jetojmë, edhe fuqizimit të orientimit tonë euro-atlantik, ka shkruar Lladrovci.

Postimi i plotë:

Takimi me zv. kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, mikun tim Artanin, ishte rast të diskutojmë për rrugën që po bëjmë. Shqiptarët si faktor institucionalist, kontribuues të paqes dhe mirëkuptimit, tashmë janë të konfirmuar në katër shtete.
Përvoja shtetndërtuese ndër shqiptarë po shtohet dita-ditës, kjo i bën mirë edhe shteteve ku jetojmë, edhe fuqizimit të orientimit tonë euro-atlantik.
Faleminderit për mikpritjen Artan!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ