Magjia e shpejtësisë së picës, brumi i së cilës tundet me mikser

Picture of INA
INA

10/06/2023

E butë dhe e shijshme, shkrihet në gojë!

Gëzojeni familjen tuaj me këtë picë të parapëlqyer, të gatuar në një mënyrë paksa ndryshe, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 500 g miell;
– 450 ml jogurt;
– 2 vezë,
– 1 lugë e vogël pluhur për ëmbëlsira;
– 1 lugë e vogël sodë bikarbonati;
– pak kripë.

Përgatitja:

Tundni vezët dhe shtoni të gjithë përbërësit.

Tundni me mikser që të bëhet brumi paksa më i dendur sesa për palëpeta.

Tepsinë bëjeni me miell dhe lyeni, pastaj qitni brumin të cilin e keni shtrirë me lugë të njomur në ujë të valuar.

Radhisni artikujt sipas dëshirës sipër brumit të pjekur.

Ju bëftë mirë.

TË FUNDIT
3 javë
Kremi bavarez do t’ju çojë direkt në Kampionatin Evropian
3 muaj
Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne!
4 muaj
Receta e vjetër për Rahat-llokume: Gatuhen për 15 minuta!
4 muaj
Lavash në mënyrën turke: Simitet e njohura sipas recetës së sulltaneshës Mihrimah
5 muaj
Recetë italiane: Kështu gatuhet pica Calzone klasike!

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

embelsire

Kremi bavarez do t’ju çojë direkt në Kampionatin Evropian

tave pule

Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne!

llokum

Receta e vjetër për Rahat-llokume: Gatuhen për 15 minuta!

simite gatim buke miell

Lavash në mënyrën turke: Simitet e njohura sipas recetës së sulltaneshës Mihrimah

pizza-pica

Recetë italiane: Kështu gatuhet pica Calzone klasike!

kepurdha ushqim dietal

Kërpudha të mbushura kreshmore: Racion interesant, i shijshëm dhe i lehtë!

torte torta

Toptha energjie nga çokollata me lajthi dhe fara lulëkuqeje

kacamak me kerpurdha

Kaçamak me kërpudha: Përgatitet për 20 minuta

supe

Çorba shtëpiake nga mishi i pulës sipas recetës së gjysheve tona

INFO

NA NDIQ