Makarona me salcë toni dhe ullinjsh

INA
INA

13 Maj, 2023

Penne me salcë toni dhe ullinjsh nje shije e pa par.

Përbërësit

Udhëzimet

  1. Në një tenxhere, hidhni ujin me kripë dhe lëreni të ziejë.
  2. Gatuani në të makaronat për 1 minutë më pak se ç’thonë udhëzimet mbi paketim.
  3. Kullullojini, duke ruajtur një gotë nga uji dhe makaronat lërini në kullesë.
  4. Në të njëjtën tenxhere ngrohni vajin me zjarr mesatar.
  5. Kur të nxehet, shtoni kaperit dhe përziejini.
  6. Kur kaperit të fillojnë të kërcasin, ulni nxehtesinë dhe shtoni ullinjtë, lëkurën e lime-it, lëngun dhe tonin.
  7. Përziejini së bashku dhe shtoni në tenxhere makaronat dhe ujin që morët.
  8. Shtoni djathin dhe borzilokun dhe jepini shije me pak piper.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

patate

Truku për patatet e reja më të shijshme

gozleme

Gozleme: Simite më të shijshme turke të mbushura me djathë!

mishtore-mishi

Dy marinadat më të mira për skarën më të shijshme

fruta

Metoda më e Mirë e Pjekjes së Perimeve në Furrë

kripa kryp

Çfarë të Bëni Kur Keni Hedhur Shumë Kripë në Gatimet Tuaja

Filet Mignon with Mustard and Mushrooms

Mish viçi me panda dhe këpurdha

merluc

Merluc me salcë domate

beshamel

Si te pergatisim salcen beshamel

majonez

Si te pergatisim majonezë

INFO

NA NDIQ