Maqedoni/1.424 raste të reja me COVID-19, 20 humbje jete

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/01/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 5.604 testime janë regjistruar 1.424 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 790 janë në Shkup, Manastir 92, Strumicë 48, Kumanovë 57, Kavadar 45, Shtip 43, Prilep 37, Ohër 36, Tetovë 35, Gjevgjeli 33, Gostivar 31, Kërçovë 27, Veles 24, Resnjë 20, Negotinë 18, Koçani dhe Sveti Nikole 13, Kriva Pallanka 10, Strugë 8, Vinicë 7, Radovish, Bogdanci dhe Makedonski Brod 5, Dellçevë, Berovë dhe Demir Hisar 3, Kratovë dhe Demir Kapi 2 dhe nga 1 në Dojran, Dibër, Vallandovë dhe Krushevë.

Nga 1.424 raste të reja, 214 janë infektime. Po ashtu ka pasur edhe 1.083 pacientë të shëruar dhe 20 të tjerë kanë humbur jetën.

Kujtojmë se në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 256.281 raste, ndërsa prej tyre 227.492 janë shëruar dhe 8.218 kanë humbur jetën. Momentalisht Maqedonia ka 20.571 raste aktive.

TË FUNDIT
31 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
34 minuta
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
2 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
2 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
2 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kasami nuk ndalet me projektet infrastrukturore, asfaltohet rruga Falishtë - Strimnicë
4 orë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
1 ditë
Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”
19 orë
Piloti i parë shqiptar i forcave ajrore amerikane: Me krenari e mbajë uniformën
31 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
1 ditë
BMW-ja përgjysmë! Lëndohet rëndë 27-vjeçari në Shkup
7 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
1 ditë
Clark: Do të ishte tradhti ndaj Amerikës nëse dhëndri i Trump ndërton memorial në Serbi
4 orë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

LEXO MË SHUMË

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

INFO

NA NDIQ