Mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare

Picture of INA
INA

07/05/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugperëndimor. Pasdite do të ketë dukuri të izoluar të reshjeve të rrëmbyeshme dhe kushte për bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri 10, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 20 deri 27 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi jugor, temperatura minimale do të zbresë deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 27 gradë.

Në tre ditët e ardhshme nën ndikimin e dallgëve të lagështa pjesa më e madhe e vendit do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë stuhie me reshje të dendura shiu dhe erë të përforcuar. Temperaturat e ditës nga e enjtja do të jenë në rënie. Në ditët e fundjavës kushtet për mot jostabil do të jenë në rënie.

TË FUNDIT
5 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
6 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
6 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
7 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
8 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

11 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
15 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
11 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
15 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari
10 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
14 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
9 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ