Mbappe mund të nënshkruajë parakontratë me Real Madridin këtë verë

Picture of INA
INA

26/05/2023

Kylian Mbappe mund të nënshkruajë një marrëveshje parakontratë me Real Madridin gjatë verës, sipas Marca.

Verën e kaluar, Mbappe nënshkroi një kontratë tre-vjeçare me PSG-në, por kontrata ishte në fakt një marrëveshje dyvjeçare me opsionin për t’u zgjatur edhe për një vit tjetër nëse francezi thotë po.

Mbappe tani thuhet se po mendon seriozisht të largohet nga PSG në 2024 në fund të asaj marrëveshje dyvjeçare, që do të thotë se ai mund të negociojë me një klub të ri që në fillim të kësaj vere.

Marca pretendon se Real Madrid ka një mundësi për të nënshkruar një marrëveshje parakontratë që garanton se Mbappe do të shkojë në Santiago Bernabeu në verën e vitit 2024.

Megjithatë, probabiliteti që Mbappe të vijë në Madrid është shumë i vogël duke pasur parasysh zhvillimin e Rodrygo dhe Vinicius. Klubi mund të argumentojë se ata nuk kanë nevojë për francezin. /G.D abcnews.al/

TË FUNDIT
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
5 orë
Spanja kampione e Evropës
7 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
9 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

ME TE LEXUARA

19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
16 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
9 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
19 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
15 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
7 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
19 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
15 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

INFO

NA NDIQ