Me cilin prej liderëve të VLEN ka kontaktuar deri tani? Mickoski: Do të ulemi dhe do të bisedojmë me të gjitha partitë politike opozitare

Picture of INA
INA

30/04/2024

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski thotë se deri tani, siç edhe publikisht ka njoftuar, pas raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale ka kontaktuar me Arben Taravari nga VLEN.

Mickoski tha se pas zgjedhjeve të 8 majit, do të kontaktojë të gjitha partitë opozitare.

Gazetarja: A keni biseduar deri tani veçmas me të gjithë përfaqësuesit e VLEN dhe nëse jo, a planifikoni të bisedoni?

“Do të ulemi dhe do të bisedojmë me të gjitha partitë politike në Maqedoni që janë opozitare. Atë çfarë e thamë është konsensus politik dhe shoqëror, që për ne është i rëndësishëm kundër partive qeverisëse për momentin. Atë që e thash në konferencën për shtyp më 24 prill mund sërish ta ri konfirmojë, kemi biseduar me z.Arben Taravarin, i urova për rezultatin e jashtëzakonshëm që e realizoi në zgjedhje, duke marrë parasysh se kush ishte kundërshtari nga ana tjetër në pjesën e kandidatëve të qeverisë, këtu mendoj për Stevo Pendarovskin dhe Bujar Osmanin”, tha mes tjerash Mickoski./tv21.tv

TË FUNDIT
4 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
5 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
5 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
6 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
7 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

11 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
17 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
11 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor
16 orë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë
10 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
14 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
10 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ