Më në fund, WhatsAppi po bën diçka të dobishme

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2023

Aplikacioni popullor WhatsApp prezantoi një veçori të quajtur “Komunitetet” vitin e kaluar për të lejuar përdoruesit të arrijnë më shpejt një grup më të madh njerëzish.

Edhe pse kjo është një veçori e dobishme, ajo ka hapur derën për një numër të shtuar të thirrjeve të padëshiruara ose thirrjeve nga numra të panjohur, gjë që ka qenë zhgënjyese për përdoruesit.

WhatsApp me sa duket është i vetëdijshëm për situatën dhe së shpejti do t’i lejojë përdoruesit të heshtin thirrjet nga numra të panjohur brenda aplikacionit.

Mundësia për të heshtur thirrjet nga numra të panjohur në WhatsApp pritet në muajt e ardhshëm për të gjithë përdoruesit.

Sipas WABetaInfo, WhatsApp do t’ju lejojë t’i heshtin thirrjet nga numra të panjohur, por do të vazhdojë t’i shfaqë ato në listën e thirrjeve dhe qendrën e njoftimeve.

Në këtë mënyrë, përdoruesi nuk do të jetë plotësisht i pavetëdijshëm se kush u përpoq ta telefononte ose ta shqetësonte.

Funksioni i fikjes së opsionit për thirrje nga një numër i panjohur është ende në fazën e zhvillimit dhe nuk dihet saktësisht se kur do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit.

TË FUNDIT
1 ditë
Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë
3 ditë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë
4 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
5 ditë
Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore
6 ditë
Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj

ME TE LEXUARA

1 ditë
Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë

LEXO MË SHUMË

Elon-Musk-cip

Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë

vetura golf import

Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

Trump Musk

Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

wi-fi ruter

Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj

INFO

NA NDIQ