Messi u fishkëllye nga tifozët, reagon Galtier

INA
INA

14 Maj, 2023

Në rikthimin e tij pas suspendimit, Lionel Messi u përfshi në formacionin startues nga Christophe Galtier në fitoren 5:0 të Paris Saint-Germainit kundër Ajaccio të shtunën mbrëma.

Megjithatë, ylli argjentinas u përball me disa fishkëllima nga një pjesë e tifozëve.Christophe Galtier foli për situatën rreth Messit pas ndeshjes.

“Kishte disa fishkëllima drejtuar Leos në fillim të ndeshjes kur ai preku topin. Megjithatë, shumë shpejt, një pjesë e madhe e stadiumit i mbyti ato me duartrokitje dhe inkurajim”, tha ai.“Ajo që unë heq nga kjo është se Leo mbeti i fokusuar dhe i angazhuar në lojë, me dëshirën për të udhëhequr ekipin në sulm dhe për të krijuar mundësi”, shtoi trajneri francez.“Ai është mësuar me këto situata pasi karriera e tij e ka ekspozuar në momente të vështira”, deklaroi Galtier.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

INFO

NA NDIQ