Mickoski e quan Ahmetin pronar e Kovaçevskin shërbëtor

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Janar, 2023

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Dimitar Kovaçevski i cili sot në pyetje të TV21, tha se do të zgjerohet shumica parlamentare, përcjell TV21. Mickoski thotë se herën e fundit pushteti i desh që të kidnaponte një deputet për të siguruar 61 deputetë në shumicën parlamentare.

“Herën e fundit u desh të kidnaponin një deputet për të pasur 61. Tani kësaj radhe duhet t’u falin një tjetër çudi krimesh të njëjtëve kriminelë që ushtrojnë trysni mbi deputetët e tyre dhe që të arnojnë shumicën. Në thelb, pyetja kryesore është se çfarë do të marrin qytetarët nga shumica e madhe për të cilën flet Kovaçevski. Ne e dimë se çfarë do të marrin kriminelët, por çfarë do të merr populli. Çfarë do të ndryshojë? A do të jetojnë më mirë? Në vend që ta linin Kovaçevskin ta shpëtonte çështjen në mënyrë kaq jo bindëse, ata mund ta kishin lënë Aliun të shpallte të njëjtën gjë. Por me sa duket shërbëtori shkon përpara pronarit”, ka shkruar Mickoski./tv21.tv

https://www.facebook.com/100044158072981/posts/pfbid02mjbDGFZjSkzJ4cbqtxN5mw8unceWQ8ij1raZieXVQfQEowgVrzdrKi4iVKfgRdbUl/?app=fbl

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ