Mish viçi me panda dhe këpurdha

INA
INA

22 Maj, 2023

Perberesit:
200 gr mish viçi
100 gr kërpudha
1 lugë gjelle gjalpë
100 ml pana
kripë
vaj ulliri
Pergatitja:
Merrni mishin e viçit dhe kaloeni në miell. Skuqni gjalpin në një tigan me pak vaj ulliri. Dhe më pas vendosni për të skuqur mishin. Hidhini kripë sipas dëshirës.
Më pas i shtoni kërpudhat. Pas 5 minutash i shtoni edhe panën.
I trazoni mirë dhe në fund e shërbeni të ngrohtë.

Ju bëftë mirë!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fruta

Metoda më e Mirë e Pjekjes së Perimeve në Furrë

kripa kryp

Çfarë të Bëni Kur Keni Hedhur Shumë Kripë në Gatimet Tuaja

Filet Mignon with Mustard and Mushrooms

Mish viçi me panda dhe këpurdha

merluc

Merluc me salcë domate

beshamel

Si te pergatisim salcen beshamel

majonez

Si te pergatisim majonezë

banane

Puding me Chia, vanilje dhe banane

Cokollata mandarine

Çokollatë gjatë natës me mandarinë për mëngjes

sallatë brokoli

Sallatë brokoli me proshutë dhe domate

INFO

NA NDIQ