Musk pranon se Twitter tani vlen më pak se sa gjysma e asaj që ka paguar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Drejtori ekzekutiv i Twitter Inc, Elon Musk u ka ofruar punonjësve të kompanisë së mediave sociale grante aksionesh, sipas të cilave kompania do të kishte një vlerësim prej afro 20 miliardë dollarësh.

Kështu raportoi të shtunën The Information, duke cituar një person të njohur me një email që Musk i dërgoi stafit të Twitter.

Vlerësimi i raportuar është më pak se gjysma e 44 miliardë dollarëve që Musk ka paguar për të blerë platformën e mediave sociale, duke treguar për një rënie të vlerës së Twitter, raporton Reuters, transmeton Telegrafi.

Twitter nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese të dërguar me email të Reuters për një koment.

Musk tha në dhjetor se Twitter është në rrugën e duhur për të qenë “përafërsisht në fund të fluksit të parave” në 2023 pasi reklamuesit kryesorë ulën shpenzimet e tyre në platformën e mediave sociale pas marrjes së miliarderit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

word pres

WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

whatsapp-main-600x360

WhatsApp ‘nxjerr’ nga loja AirDrop, vjen me ndryshimin e madh

Apple-1

Lansimi i fundit i Apple mund të çojë në inovacion e izolim

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

Pas Binance, paditet edhe Coinbase

microsof

Microsoft do të paguajë 20 milionë dollarë, akuzohet se shkeli privatësinë e fëmijëve

bateri

Karikoni telefonin tuaj nëpër lokale? Arsyeja pse nuk duhet ta bëni më

Apple-1

Apple e prezanton MacBook Air-in me madhësi prej 15 inçësh

kufjet-wireless-te-apple-jane-te-pariparueshme_5c9e57f3ee72f

Apple prezanton kufjet e gjeneratës së re, kushtojnë 3499 Dollarë

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Pse grupet e WhatsApp-it i bëjnë keq shëndetit tonë

INFO

NA NDIQ