Ndahet nga jeta veprimtari i njohur, Ali Dauti-Shipnija nga Morana e Shkupit

ina-online
ina-online

14/01/2024

Në moshën 56 vjeçare sot u nda nga jeta veprimtari dhe atdhetari i njohur nga Karshiaka e Shkupit, Ali Dauti i njohur si Ali Shipnija.

Ai u lind më 5 maj 1967 në Moranë të Shkupit, në familje shumë e respektuar me origjinë nga Dibra e Vogël e Shqipërisë. Ali Dauti ishte veprimtar i mirënjohur i politikës së kësaj treve, që kudo ka gëzuar respekt dhe mirënjohje. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

mali-sharr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

menduh thaci

Thaçi: Na duhet mbi 150 mijë vota për Bujarin.

Maksim Dimitrievski

Dimitrievski: Nuk i sulmojmë subjektet politike, zhvillojmë fushatë pozitive

ministria-e-kultures-

3000 punonjës pa paga, protestë para Ministrisë së Kulturës

IMG_1265

Sondazhi i IRI: Serbia aleati më i rëndësishëm për qytetarët maqedonas, Bullgaria, Rusia dhe Kosova shihen si kërcënim

ASH

ASH: Mickoski konfirmoi se po përgatitet një front anti BE dhe NATO

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

INFO

NA NDIQ