Në Tetovë të gjitha 117 vendvotimet janë hapur në kohë

Picture of INA
INA

24/04/2024

Vendvotimet në Çair dhe Tetovë janë hapur me kohë, ndërsa deri orën 09:00 nuk janë paraqitur parregullsi

Në Çair po votohet pa pengesa. Në vendvotimin 2938 dhe 2939/1 deri në ora 9 nuk është paraqitur asnjë parregullsi.

“Gjithçka është në rregull, filluam me kohë, në ora fiks 07:00. Gjithçka është në rregull, numri i listave zgjedhore është në rregull, numri i votuesve veç ka filluar të rritet që nga ora shtatë”, tha Arbëresha Ramadani, kryetare e vendvotimit 2938 në Çair.

“Po, votimi filloi në ora shtatë, gjithçka ishte në rregull, nuk kemi hasur në asnjë problem”, theksoi Emine Ramuka për “TV21”, kryetare e vendvotimit 2939/1 në Çair.

Nazmi Dauti nga Komisioni Komunal Zgjedhor i Tetovës për “TV21” tha se nuk janë shfaqur parregullsi në 117 vendvotimet që janë në kuadër të këtij komisioni, qendrat janë hapur në kohë, ndërkohë tha se nëse gjatë ditës qytetarët hasin në probleme teknike, do të intervenojnë menjëherë.“Të gjitha 117 vendvotimet që janë në kuadër të Komisionit Komunal Zgjedhor të Tetovës janë hapur në kohë, nuk kemi pasur asnjë problem të paraqitur nga ana e Këshillave Zgjedhor por edhe nëse paraqitet ndonjë problem teknik, ne si Komision Komunal Zgjedhor së bashku me persona të IT-së të angazhuar nga KSHZ do të intervenojmë”, tha Dauti.

TË FUNDIT
4 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
5 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
5 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
6 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
7 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

9 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
14 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
9 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
13 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
7 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
13 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
6 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
12 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
5 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ