Të shtëna me armë në një çajtore në fshatin e Tetovës

Picture of INA
INA

05/05/2024

Katër persona janë përleshur në fshatin Cerovë të Tetovës gjatë mbrëmjes së djeshme, ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Brendshme. Nuk ka persona të lënduar.

“Më 04.05.2024 rreth orës 19:30 nëpunësit policorë nga SPB Tetovë – sektori policor Grupçin, në Cerovë të Tetovës kanë privuar nga liria K.Z.(62), H.A.(33), R.А.(27) dhe М.А.(62), të gjithë nga Cerova. Sipas së denoncuarës, pas një përplasje verbale ndërmjet K.Z. dhe H.A. në objekt hotelerik në fshat, K.Z. me armë zjarri ka gjuajtur disa plumba, por është ndaluar nga të pranishmit, kurse arma i është marrë. Nuk ka persona të lëmduar, kurse të arrestuarit janë mbajtur në stacion policor për zbardhjen e rastit, pas çfarë do të përgatitet kallëzim përkatës”, qëndron në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT
1 min
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
10 minuta
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
45 minuta
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
2 orë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!
2 orë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
17 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
2 ditë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
2 orë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku
1 ditë
RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore
16 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
2 orë
Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

LEXO MË SHUMË

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

lojra

Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB

policia-714x420

Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij

INFO

NA NDIQ