Apasiev: “Levica” kundër “Kosovizmit” dhe “Bullgarizmit” të Maqedonisë!

Picture of ina-online
ina-online

05/05/2024

“Platforma Maqedonase” është shpëtimi i vetëm nga rreziku për federalizimin e Maqedonisë – ka deklaruar kreu i “Levicës” Dimitar Apasiev. Ai është zotuar ehe për reforma tatimore, ku sic thotë, të pasurit duhet të paguajnë shumë më tepër se punëtorët.

Më shumë deputetë të “Levicës” në Parlament, do të thotë të bllokohen të gjitha politikat e dëmshme të “kosovizimit” dhe “bullgarizimit” të Maqedonisë. Ne me dy deputetë arritëm të pengojnë shumë politika të dëmshme – përkatësinë etnike nëpër letërnjoftime, privatizimin e urgjencës, ulëm cmimet nëpër spitale gjatë kohës së krizës me COVID-19. Mund ta paramendoni se cfarë mund të bëjmë me 8 deri 12 deputetë. Gjithashtu do t`i ndalojmë kreditë e shpejta. Propozojmë reforma tatimore ku të pasurit duhet të paguajnë më tepër se punëtorët”, deklaroi Apasiev.

TË FUNDIT
4 minuta
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
10 minuta
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
19 minuta
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
54 minuta
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
2 orë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ME TE LEXUARA

5 orë
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
4 minuta
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
19 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
4 orë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
1 ditë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
19 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

LEXO MË SHUMË

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

lojra

Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB

INFO

NA NDIQ