Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

Picture of ina-online
ina-online

23/04/2024

Komisioni Rregullativ për Energjetikë ka miratuar Vendim për çmime të reja të derivateve që hyjnë në fuqi nga mesnata.

Për 1,50 den/litër janë ulur çmimet me pakicë të vajit EURODIZEL (D-E V) dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1).

Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-95 rritet për 1,00 den/litër, ndërsa çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-98 rritet për 1,50 den/litër.

Çmimi me pakicë i karburantit M-1 NS rritet për 0,252 den/kg dhe do të arrijë në 44,554 den/kg.

Nga data 23.4.2024 ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

EUROSUPER BS – 95 87,50 (den/litër)
EUROSUPER BS – 98 90.00 (den/litër)
EURODIESEL BS (D-E V) 76.00 (denarë/litër)
Light 1 (EL-1) 76.00 (denarë/litër)
Mazut M-1 NS 44,554 (denarë/kilogram)

TË FUNDIT
1 orë
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE
1 orë
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
3 orë
Najçevska "godet" Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe
4 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
4 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

ME TE LEXUARA

14 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
1 orë
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
13 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
1 orë
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE
10 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
7 orë
Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë
6 orë
VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive
6 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
15 orë
Biden me deklarata të ashpra për Putin: Qëndrojmë fort me Ukrainën kundër një tirani brutal

LEXO MË SHUMË

nato-mkd-zname

Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE

IMG_2442

Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

gordana siljanovska davkova

Najçevska “godet” Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

INFO

NA NDIQ