Nga shtatzënia, tek armiqësitë e krijuara në “Big Brother Vip”, rrëfehet Sara Gjordeni

Picture of INA
INA

22/04/2024

Sara Gjordeni dhe Bardhi do të bëhen prindër për herë të parë. Modelja dhe këngëtari kanë zbuluar lajmin në një video në rrjetet sociale, ku Bardhi shfaqet duke puthur barkun e partneres.

“Dritë, mami dhe babi shpresojnë që për ty të jenë shembulli më i mireëse dashuria e fortë nuk pyet për asnjë lloj sfide”, shkruan Sara Gjordeni në mesazhin drejtuar foshnjës që mban në bark. Ndërsa këngëtari komentoi: “Sara Gjordeni nana e fmijve të mi”.

Në një postim në “InstaStory”, ish-misi ka zbuluar se është vetëm 4-javëshe shtatzënë dhe se ndanë lajmin me ndjekësit për shkak të gëzimit të madh. Sara Gjordeni u shpreh se nuk do të ketë një rikthim për të dhe Bardhin në shtëpinë e BBV, duke shtuar se “kemi fituar më shumë se fituesi real i këtij edicioni”.

Modelja theksoi se shtëpia e BBV i forcoi lidhjen me Bardhin “prej të cilës po krijohet një frymë tjetër”, duke kërkuar që të respektohet ky moment i tyre.

Sara Gjordeni dhe Bardhi do të bëhen prindër për herë të parë. Modelja dhe këngëtari kanë zbuluar lajmin në një video në rrjetet sociale, ku Bardhi shfaqet duke puthur barkun e partneres.

“Dritë, mami dhe babi shpresojnë që për ty të jenë shembulli më i mireëse dashuria e fortë nuk pyet për asnjë lloj sfide”, shkruan Sara Gjordeni në mesazhin drejtuar foshnjës që mban në bark. Ndërsa këngëtari komentoi: “Sara Gjordeni nana e fmijve të mi”.

Në një postim në “InstaStory”, ish-misi ka zbuluar se është vetëm 4-javëshe shtatzënë dhe se ndanë lajmin me ndjekësit për shkak të gëzimit të madh. Sara Gjordeni u shpreh se nuk do të ketë një rikthim për të dhe Bardhin në shtëpinë e BBV, duke shtuar se “kemi fituar më shumë se fituesi real i këtij edicioni”.

Modelja theksoi se shtëpia e BBV i forcoi lidhjen me Bardhin “prej të cilës po krijohet një frymë tjetër”, duke kërkuar që të respektohet ky moment i tyre.

“Vetëm 4 javë që drita jonë është mes nesh, por gëzimi ishte aq i madh sa të dy donim ta ndanim me dashamirësit tanë sa më shpejt, e të gëzonim ato zemra që aq fort besuan te ne e na mbështetën në çdo hap. Urojmë të kuptoni tërheqjen tonë sado të pakët nga rrjetet dhe emisionet këto kohë. Sidomos timen. Kjo lumturi kaq e madhe për ne është edhe arsyeja përse nuk do të kemi një rikthim në ‘Big Brother’. Mendojmë se kemi fituar SHUMË më tepër edhe se fituesi real i këtij edicioni. Ajo shtëpi na forcoi lidhjen e njëri-tjetrit, prej së cilës sot po krijohet një frymë tjetër. Pjesa tjetër urojmë të respektojnë këtë momen,t i cili per ne, në fund të ditës mbetet një tjetër emocion i madh për t’u procesuar mes një vorbulle emocionesh të tjera”, shkruan Sara Gjordeni.

Të shumta kanë qenë edhe reagimet në rrjet në lidhje me lajmin e shtatëzanisë, ku shumë personazhe e kanë uruar. Nga ana tjetër, vetë Sara është shprehur se këtë periudhë do të qëndrojë me tërhequr, ku edhe do të shijojë pritjen e ëmbël. Megjithatë, në një intervistë të ditëve të fundit, modelja ka komentuar edhe lojën e “Big Brother”, duke zbuluar preferencat dhe hatërmbetjet e saj.

Ish-banorja tregoi për humbjen e babait, teksa u shpreh: “U mërzita për momentin që ndodhi. Unë kam qenë në tentativa për ta kontaktuar që prej shtatorit të 2023. Ne nuk jemi takuar kurrë. Gjëja më e trishtë ishte të dëgjoja zërin e tij për herë të parë në atë intervistë. Do doja të kishte disa kundër deklarata. Por, ai nuk mohoi asgjë, ai doli të ofendonte. Më lëndoi. E kontaktova edhe para edhe pas asaj interviste dhe ai ka zgjedhur prej muajsh të mos përgjigjej. Le të jetë ky një leksion për marrëdhëniet prind-fëmijë…”

Ndërkohë, teksa komentoi afrimitetin mes Meritonit dhe Françeskës, Sara tha: “Mendoj që Meritoni duhet të repsektonte porosinë e vetme të Bardhit. Ata janë miq dhe jashtë. Bardhi i ka kërkuar të lutem ma nxirr Françeskën, ndërkohë ai është afruar me atë. Unë dhe Bardhi e kemi parë me skepticizëm jashtë. Na ka habitur ky qëndrimi i Meritonit… Përveç kësaj nuk e shoh Françeskën as në gjysmëfinbale, as në finale…”. E pyetur për finalistët sipas saj, Sara u shpreh: “Sipas meje, të sigurt në finale janë Meritoni, Juli, Heidi, Romeo, Egla. Jam midis dy lojtarëve të preferuar. Janë Jul Deda dhe Heidi. Do doja shumë që ta fitonte një vajzë, ta fitonte Heidi këtë edicion… Nuk e shoh fituesen te vajzat e tjera. Sigurisht Egla është e fortë, por e kanë penalizuar disa veprime”.

Skeptike është shprehur edhe për çiftin Romeo-Heidi: “Heidi që e përmend gjatë gjithë kohës jetën në Milano… Janë shumë të lezetshëm, dëshira ime është e madhe për të dy, por nuk i dihet…”, u shpreh Sara.

TË FUNDIT
3 orë
Muzikë e keqe? Gazetarja i del në mbrojtje Luiz Ejllit: “Keni qenë në gjendje të jepnit gruan për Luizin..”
4 orë
Ndodh për herë të parë në Shqipëri, martohen dy gra në taracën e bashkisë Tiranë
4 orë
‘Do vish të rrish tek shtëpia ime’? Heidi refuzon Romeon: Çfarë thua?
7 orë
Video/ Tha se i propozoi Kiarës me poezinë e tij, Luiz Ejlli nxjerr bllof Julian Dedën
9 orë
Vijojnë kunjat e Jetmirit! Këtë herë thumbon Heidin

ME TE LEXUARA

3 orë
Muzikë e keqe? Gazetarja i del në mbrojtje Luiz Ejllit: “Keni qenë në gjendje të jepnit gruan për Luizin..”
1 ditë
Publikohet biseda ku Romeo ka shkruar Erjolës (video)
21 orë
“Pse ke futur duart te jastëku im?”, plas sherri mes Romeos dhe Eglës
21 orë
Tuna marton vëllain, publikon videon
21 orë
Meritoni bën deklaratën e fortë: Po mendoj martesë dhe bebush me Ilnisën
2 ditë
Krist Aliaj: Roberti u fut në Ferma Vip që të bëhet sërish fëmijë
21 orë
Romeo flet për planet me Heidin jashtë shtëpisë së BBV: Jam një djalë pa plane, por e kam qejf një bebe
2 ditë
"Ta fitojë Juli", Romeo shpërthen keq ndaj Eglës: Juli të ka larë e shpëlarë, kjo është shumë e shpifur
10 orë
“I ka propozuar Kiarës me një tekst timin” – Luiz Ejlli reagon pas deklaratës së Jul Dedës

LEXO MË SHUMË

luizi geti

Muzikë e keqe? Gazetarja i del në mbrojtje Luiz Ejllit: “Keni qenë në gjendje të jepnit gruan për Luizin..”

martohen-dy-gra

Ndodh për herë të parë në Shqipëri, martohen dy gra në taracën e bashkisë Tiranë

Heidi Romeo

‘Do vish të rrish tek shtëpia ime’? Heidi refuzon Romeon: Çfarë thua?

Screenshot_2024-05-20-13-49-40-276_com.facebook.katana-edit

Video/ Tha se i propozoi Kiarës me poezinë e tij, Luiz Ejlli nxjerr bllof Julian Dedën

jetmiri big brother

Vijojnë kunjat e Jetmirit! Këtë herë thumbon Heidin

luiz kiara

“I ka propozuar Kiarës me një tekst timin” – Luiz Ejlli reagon pas deklaratës së Jul Dedës

Heidi Romeo

Romeo flet për planet me Heidin jashtë shtëpisë së BBV: Jam një djalë pa plane, por e kam qejf një bebe

ilnisa meritoni

Meritoni bën deklaratën e fortë: Po mendoj martesë dhe bebush me Ilnisën

tuna-1

Tuna marton vëllain, publikon videon

INFO

NA NDIQ