Një burrë hyri në ambasadën turke në SHBA dhe dhuroi 30 milionë dollarë për viktimat e tërmetit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/02/2023

Një burrë ANONIM në Shtetet e Bashkuara ka dhuruar 30 milionë dollarë për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri, sipas kryeministrit të Pakistanit Shehbaz Sharif, i cili njoftoi lajmin të shtunën në Twitter.

Sharif njoftoi se donatori ishte pakistanez.

“Thellësisht i prekur nga shembulli i një pakistaneze anonim që hyri në ambasadën turke në SHBA dhe dhuroi 30 milionë dollarë për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri”, shkroi kryeministri në Twitter.

“Këto janë akte kaq madhështore të filantropisë që i mundësojnë njerëzimit të triumfojë mbi rrethanat në dukje të pakapërcyeshme,” shtoi Sharif. Lajmin e konfirmoi agjencia shtetërore e lajmeve e Turqisë, Anadolu. CNN ka kontaktuar ambasadën për koment. (INA)

 

 

 

 

TË FUNDIT
19 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
3 orë
VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive
4 orë
Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë
10 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

ME TE LEXUARA

1 ditë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
3 orë
VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive
1 ditë
O’Brien: SHBA do të jetë përherë mike e devotshme e Kosovës
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
2 ditë
VIDEO/Ukraina hakmerret keq ndaj Rusisë, i shkatërron sistemin raketor që vlen 800 milionë dollarë

LEXO MË SHUMË

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

taravari arben

Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

Perparim-Rama

Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?

biden-putin

Biden me deklarata të ashpra për Putin: Qëndrojmë fort me Ukrainën kundër një tirani brutal

INFO

NA NDIQ