Notat e futbollistëve: City 4:0 Real Madrid, Camavinga dhe Alaba “figurat tragjike” të madrilenëve

INA
INA

17 Maj, 2023

Manchester City është kualifikuar në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve për edicionin 2022/2023.

“Qytetarët” kanë shënuar fitore 3:0 në ndeshjen e dytë kundër Real Madridit në Etihad Stadium dhe me rezultat të përgjithshëm 4:1 kanë siguaruar biletën për finale, shkruan lajmi.net.

Uebfaqja e specializuar e vlerësimeve “SofaScore” ka publikuar notat e futbollistëve për këtë takim.

Lojtari më i vlerësuar ishte anësori i Manchester Cityt, Bernardo Silva që mori notën 8.7.

Te Real Madridi me notë të ulët ishin dyshja Eduardo Camavinga dhe David Alaba me vlerësimin 5.8.

Manchester City do të ballafaqohet me Interin në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve që do të zhvillohet në Stamboll më 10 qershor.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

SPORT

Leipzig dhe Eintracht Frankfurt përballen sonte në finalen e Kupës së Gjermanisë

SPORT

Finalja e Kupës FA, sot përballen Man City dhe Man United

INFO

NA NDIQ