Olta flet për dashurinë e Kiarës dhe Luizit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/04/2023

E ftuar në studion e “Wake Up” ka qenë aktorja dhe ish-banorja e “Big Brother VIP”, Olta Gixhari. Ajo ka folur pa doreza lidhur me eksperiencën e saj në këtë spektakël, por dhe marrëdhënien e saj me banorët e tjerë, e veçanërisht me Luiz Ejllin.

Pjesë nga intervista:

Për t’u ndalur pak te propozimi për martesë që i bëri Luizi-Kiarës, si e komenton ajo këtë?

Unë e kam thënë aty brenda që ata nuk kanë kimi dhe nuk e kanë shumë të gjatë. Vazhdoj ta mendoj kështu. Unë kam kursyer shumë njerëz, edhe Luizin. Prandaj ka kaq respekt për mua. Përtej lojës ne jemi njerëz. Unë e dija që ta komentoja këtë lidhje atij nuk i vinte mirë dhe prandaj nuk e kam cekur aty. Luizi ka qenë fokusi im dhe unë kam qenë fokusi i tij. Nuk më bëri përshtypje ky moment sepse e ka thënë prej muajsh. Kjo është fjongoja finale që i vuri marrëdhënies së tij brenda shtëpisë. Për mua e papritur ka qenë për Kiarën. Prandaj nuk e kam komentuar.

Nga ana tjetër, Olta e kishte vënë re popullaritetin e Luizit dhe me dronat që i vinin në shtëpi, por nuk i ka ndenjur pranë për të përituar nga kjo si disa nga banorët e tjerë. Pse kjo zgjedhje?

E kisha ndjerë që kishte shumë popullaritet. Unë nuk luaj me emocionet e publikut, nuk shtirem dot. Nuk jam populiste dhe nuk do të jem asnjëherë. E di se çfarë e prek popullin sepse jam dhe aktore, por nuk do ta bëj atë gjë. Unë kam shfaqur veten time me arrogancën, me sinqeritetin… me të gjitha të mirat e të këqijat e mia. E dija që nuk do më kuptonin të gjithë, jo se jam shumë e ndërlikuar por dhe aq e thjeshtë nuk jam.

Kë sheh ajo si finalistët e tjerë tani që zyrtarisht është zgjedhur Luizi dhe Efi?

Uroj që të jetë Dea dhe Qetsori. Do të doja që “Big Brother”-in ta fitonte një femër, me gjithë këtë shoqëri maskiliste që jemi. Brenda shtëpisë unë kam dhënë dhe dy mesazhe të rëndësishme. E para që një grua duhet të jetë e fortë dhe të respektojë veten e saj. Pastaj që familja vjen mbi gjithçka tjetër.

Tani që “Big Brother VIP” mbaroi, çfarë projektesh ka në plan Olta?

Kam disa projekte dhe kontrata shumë të mira. Nuk mund t’i zbuloj tani por do të jetë Top Channel që do t’i zbulojë i pari. Disa janë në bashkëpunim me Top-in por ka dhe të tjera. Do të jem këtu për një farë kohe dhe pastaj do iki të zhdukem se do bëj gocën…

TË FUNDIT
1 orë
Luiz Ejlli me mesazh për ish-banorët e BBVA 3
5 orë
Luizi ndanë momente të lumtura në shtrat me bukuroshen e tij (FOTO)
11 orë
Rozana Radi “thumbon” 5 finalistët e “BBV”! Dhe ka dy fjalë për Luiz Ejllin
11 orë
I mori reklamën, Efi ‘përballet’ me Rike Roçin në ‘After Party-n’ e BBVIP (VIDEO)
19 orë
Egla dhe Luizi e kallin atmosferën, vallëzojnë së bashku (video)

ME TE LEXUARA

19 orë
Egla dhe Luizi e kallin atmosferën, vallëzojnë së bashku (video)
11 orë
I mori reklamën, Efi ‘përballet’ me Rike Roçin në ‘After Party-n’ e BBVIP (VIDEO)
1 ditë
Egla Ceno reagon për herë të parë në rrjetet sociale: Do të shihemi…
11 orë
Rozana Radi “thumbon” 5 finalistët e “BBV”! Dhe ka dy fjalë për Luiz Ejllin
1 ditë
Gazetarja shpërthen ndaj Eglës, nuk pranon fitoren e saj në BBV

LEXO MË SHUMË

luiz ejlli

Luiz Ejlli me mesazh për ish-banorët e BBVA 3

luizi

Luizi ndanë momente të lumtura në shtrat me bukuroshen e tij (FOTO)

rozana radi

Rozana Radi “thumbon” 5 finalistët e “BBV”! Dhe ka dy fjalë për Luiz Ejllin

efi dhedhes

I mori reklamën, Efi ‘përballet’ me Rike Roçin në ‘After Party-n’ e BBVIP (VIDEO)

egla luizi

Egla dhe Luizi e kallin atmosferën, vallëzojnë së bashku (video)

Screenshot_2024-05-27-22-01-53-126_com.facebook.katana-edit

Julian Deda: E di që me vota kam fituar, avash do të sqarohen të gjitha

gazi juli

Finalisti i “Big Brother VIP”, Julian Deda reagon për herë të parë pas daljes nga shtëpia: Ndonjëherë më ka rrëshqitur këmba, e vështirë…

egla luizi

FOTO/ Luizi dhe Egla fikën dritat e BBV 2 dhe 3, ndjekësit kapin detajin e çuditshëm

egla big brother

VIDEO/ Me brohoritma dhe përqafime, momenti kur vëllezërit e Eglës festojnë si të “çmendur” fitoren e saj

INFO

NA NDIQ