Osmani: Brenda disa ditëve do të kemi propozim për ambasador në Sofje

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Ministri për Punë të Jashtme Bujar Osmani në një deklaratë për BTV paralajmëroi se për disa ditë do të kemi propozim për ambasador në Bullgari.

Siç njoftoi korrespodenti i MIA-s nga Sofja, ministri Osmani vlerësoi se është gabim që gjatë këtyre viteve Republika e Maqedonisë së Veriut nuk ka pasur ambasador në Bullgari, por ka shfaqur shpresën se këtyre ditëve kjo do të ndodhë.

Ambasadori i fundit i Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bulgari ishte Marjan Gjorçev, mandati i të cilit përfundoi në mars të vitit 2020.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski shpalli kandidaturën për mandatin e dytë për president

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

INFO

NA NDIQ