Parashihet që vlera e bitcoinit të arrijë në 100 mijë dollarë deri në fund të vitit 2024

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/04/2023

Kriptovaluta më e fuqishme, bitcoin, pritet të arrijë vlerën e 100 mijë dollarëve deri në fund të vitit 2024, ka thënë “Standard Chartered” të hënën, transmeton agjencia Reuters.

Sipas, Standard Chartered, i ashtuquajtur “dimri i kriptove” ka mbaruar.

Bitcoini mund të fitojë nga faktorë të ndryshëm, përfshirë kriza e fundit në sektorin bankar.

“Ndërsa mbetet ajo doza e paqartësisë, ne mendojmë se rruga për të arritur te 100 mijë dollarëshe po bëhet më e qartë”, ka shkruar Geoff Kendrick, që drejton te “Standard Chartered” sektorin e hulumtimit të aseteve digjitale.

Bitcoini kishte rënë deri 16.500 dollarë nga fundi i vitit të kaluar. Në prill vlera e një bitcoini arriti deri 30 mijë dollarë për herë të parë pas dhjetë muajve.

Nuk është hera e parë që bëhen parashikime të tilla për Bitcoinin. Një analist i “Citi” në nëntor të vitit 2020 kishte thënë se Bitcoini mund të arrijë deri në 318 mijë dollarë në fund të vitit 2022.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

bitcoin

Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

IBM: Europa është më e goditura nga sulmet kibernetike në 2023

iphone- telefon mobil

Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

yahoo-aol

“Bie” Yahoo Mail, miliona përdorues nga e mbarë bota nuk po mund të qasen në aplikacion

iphone- telefon mobil

5 vendet në shtëpi ku interneti është i ngadaltë

INFO

NA NDIQ