Pas zgjerimit të “Frontit Evropian” me partinë turke, GRUBI: Sikur 20+ është pak

INA
INA

27/03/2024

Zv/kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi pas koaliconit mes Partisë Demokratike Turke (TDP) dhe Bashkimit Demokratik për Integrim për Frontin Evropian i duken pak 20 deputet shkaku i euforisë së krijuar tek bashkimi i të gjitha partive, përcjell TS.

“Sikur 20+ ka filluar të më duket pak, si thoni ju?! ” ka shkruar Grubi

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

INFO

NA NDIQ