Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Picture of INA
INA

24/04/2024

Procesi zgjedhor në Likovë po zhvillohet qetë, pa pengesa dhe pa ndonjë parregullsi.

Ndodhemi në shkollën Anton Zako Çajupi në fshatin Hotël ku të drejtë vote kanë rreth 2500 qytetarë, ndërsa vlerësohet se deri më tani këtë të drejtë e kanë shfrytëzuar 700 prej tyre, raporton tv21.

Procesi zgjedhor është në rregull. Po rritet fluksi i daljes deri më tani kishim 700 por tani për një kohë shumë të shkurtë janë 760, ku numrin total është mbi 2600 votues. Duke marrë parasysh edhe ciklet e kaluara zgjedhore zakonisht në vendet rurale për shkak të angazhimeve që i kanë banorët fluksi më i madh është pas orës 15 deri në orën 19”, tha Rijad Fetai koordinato i zgjedhjeve në fshatin Hotël.

TË FUNDIT
14 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
34 minuta
Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin
58 minuta
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
1 orë
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
1 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!
13 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
23 orë
Lloga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
2 orë
Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme
19 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
1 ditë
Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë
13 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
23 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit
2 orë
Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

Borell

Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

vulin

Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

INFO

NA NDIQ