PSG e ofron në huazim Neymarin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Maj, 2023

PSG synon të bëj kthesën e madhe edicionin e radhës.Eleminimi i hershëm në Champions League dhe forma jo stabile në Ligue1 po shtyejnë drejtuesit e klubit të bëjnë ndryshime të rëndësishme në organiken e klubit. Një nga dy emrat që largimin e kanë të sigurt janë Lionel Messi dhe Neymar.

Braziliani nuk bën pjesë në planët e skuadrës për edicionin e radhës.Nisur nga kjo parisienet e ofrojnë në formë huazimi yllin nga Brazili. Problem për cdo skuadër tjetër është paga e Neymar e cila kap shifrat e 36.5 milion funteve në vit.PSG synon që ta gjej një ekip që ofron këtë pagë, për ta lënë të lirë sulmuesin e padëshiruar më.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vedat-muriqi

Muriqi i sjell fitoren Mallorcas, futet në Top 5 të golashenuesve në La Liga

jose-mourinho-051018-852x460

Mourinho zbulon klubin që nuk i pëlqen

nasser-al-khelaifi-psg

PSG ka zgjedhur një trajner të ri

chelsea

Chelsea i dënon lojtarët, bën ulje të “çmendur” të pagës mesatare

Hernandez-1

Bayern Munihu dëshiron transferimin e Hernandezit

arteta

Arteta pritet të bëjë ndryshime të mëdha në skuadër

barcelona

Barça kursen 40 milionë me largimin e dy veteranëve, “blindohet” e ardhmja

di maria

Lojtarët argjentinas do të largohen nga Juventusi

driton-kuka-majlinda-nora-xhudo-kosove

​Kosova me gjashtë garues në Grand Prixi-in e xhudos në Austri

INFO

NA NDIQ