Real Madridi merr vendim për të ardhmen e Modric dhe Kroos

Picture of INA
INA

02/05/2024

Drejtuesit e Real Madridit thuhet se e kanë të qartë vendimin për dy mesfushorët veteran të skuadrës, Luka Modric dhe Toni Kroos.

Modric dhe Kroos janë në vitin e fundit të kontratave me Los Blancos dhe e ardhmja e tyre ka qenë shumë e përfolur muajve të fundit.

Për mesfushorin gjerman ka qenë disa më e qartë dëshira e Real Madridit për të rinovuar, por Kroos ka dashur ta pres fundin e sezonit.

Megjithatë, sipas mediave spanjolle, Los Blancos pritet të shpallë zyrtarisht kontratën e re për Kroos pas ndeshjes së dytë kundër Bayern Munichut.

Real Madridi tani po mendon seriozisht t’i ofrojë edhe yllit kroat një rinovim për një vit.

Drejtuesit duan që ai të qëndrojë në Santiago Bernabeu edhe për vitin e tij të 13-të në karrierë. /Telegrafi/

TË FUNDIT
12 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
12 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
12 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
12 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
13 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

12 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
2 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
12 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
2 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
12 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
2 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut
12 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
1 ditë
Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë
1 ditë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ