Ronaldo ngre padi ndaj Juventusit, kërkon rreth 20 milionë euro

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22 Janar, 2023

Cristiano Ronaldo ka ngritur padi ndaj ish klubit të tij, Juventusit.

Futbollisti portugez pretendon se klubi bardhezi nuk i ka paguar atij 19,548,333 euro.

Mediat raportojn se padia e Ronaldos është ngritur një ditë pasi ai bëri debutimin e tij me Al Nassr në ndeshjen kundër PSG-së.

“Ronaldo po përgatitet të kërkojë paratë me rrugë ligjore. Për t’i bërë gjërat më keq për Juventusin, drejtuesit kanë një seancë dëgjimore në Gjykatën e Arbitrazhit për keqpërdorime financiare”, raporton “La Republicca”.

Shpërndaje

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Maldini

Rrufe në qiell të pastër… Maldini dhe Massara shkarkohen nga detyrat që mbanin te Milani

totenham-tottenham

Tottenhami gjen trajnerin e ri, zyrtarizimi pritet të bëhet së shpejti

manchester chelsea

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

bad news eagles

BNE sot përballet përsëri me një ekip serb

Caicedon

Arsenali arrin marrëveshje me Caicedon

inzaghi

Inzaghi: Inter nuk ka frikë nga City

ardian nuhiu

Nuhiu zyrtarisht trajner i kuqezinjëve të Tetovës

galtier-psg

Francezët e nisin merkaton me “vrull”, PSG realizon 2 “goditje” në 1 ditë

igli

​Tare largohet nga Lazio pas 18 vitesh

INFO

NA NDIQ