Rrëmbehet i burgosuri nga furgoni i policisë në autostradën Shkup-Veles, një polic i plagosur

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Një ngjarje si në film ka ndodhur pas mesnate në autostradën Shkup-Veles, kur një i burgosur është rrëmbyer nga një furgon policie, ndërsa një pjestar i policisë ka mbetur i plagosur, përcjell INA.

Sipas informacioneve të para zyrtare persona të armatosur kanë ndaluar furgonin e policisë që po transportonte të burgosurin nga burgu i Idrizovës. Ata pasi që kanë ndaluar furgonin me një makinë të tipit “Audi”, nën kërcënimin e armëve kanë carmatosur dy pjestarët e policisë dhe është plagosur njëri nga policët.

Portale në gjuhën maqedonase kanë shkruar se bëhet fjalë për një të burgosur nga Tetova me inicialet M.B, i cili po vuante dënimin prej 20 viteve në burgun e Idrizovës. Ministria e Brendshme ende nuk ka dal me njoftime zyrtare, për të dhënë detaje mbi këtë rrëmbim. (INA)

TË FUNDIT
16 minuta
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
1 orë
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
1 orë
Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste
1 orë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
2 orë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
8 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
5 orë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
24 orë
Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE
2 orë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
1 ditë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
8 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
1 ditë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

LEXO MË SHUMË

Aeroporti-i-Shkupit-780x439-1-750x430-1

Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

ikja banjske grupi terrorist veri

Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

Shkolla Vizbeg

Në shkollën e Vizbegut po bëhet regjistrimi i klasave të para! Elezi: Në shtator mësimin do e fillojnë nga klasa e parë deri të pestën

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

aeroplani-kinez

Avioni goditet nga turbulencat në ajër, humb jetën një pasagjer, plagosen 30 të tjerë

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

INFO

NA NDIQ