Sa qytetarë të RMV janë evakuuar nga Ukraina? Flet ministri Osmani

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Mars, 2022

Ministri i Punëve të jashtme, Bujar Osmani në paraqitjen para mediave ka deklaruar se nga gjithsej 100 qytetarë, 50 janë tërhequr nga Ukraina.

Një familje është rrugës për t’u evakuuar, por nuk tregon vendin se ku gjendet për momentin, pasi siç thotë, do ta rrezikonte sigurinë e tyre.

Situata shkon duke e përkeqësuar, sipas parashikimit të Osmanit.

“Situata do të përkeqësohet më shumë, por do të duhet edhe në atë situatë t’i evakuojmë qytetarët tanë”, tha Osmani.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mickoski

Mickoski: Të dorëhiqet Kovaçevski nëse nuk kalojnë ndryshimet Kushtetuese!

pompa-benzines-derivatet-naftes

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

055BEAFE-58D0-43B7-A433-5FCFDD26C824

Kovaçevski takoi senatorin Murphy: Mbështetje e fuqishme nga SHBA për RMV-në

kastriot-rexhepi

Bashkëpunimi Gashi-Kasami, Kastriot Rexhepi: Ku mbeti fytyra!? (Video)

llukashenko

Lukashenko: Rusia ka filluar të lëvizë armët bërthamore në Bjellorusi

DCDD3740-9177-416E-A061-70D2D62CE94D

Serbët ia thyejnë xhamat veturave të Policisë së Kosovës

BEE71D9F-B586-4D90-8364-56A2ADC867AA

Gaz lotsjellës dhe të shtëna në Zveçan

policia-tetove-spb-mpb

Në Gostivar, një 47 vjeçar abuzon seksualisht me mbesën

bilall-kasami

Kasami: Me Gashin, sot hodhëm hapin e parë drejt bashkimit të opozitë shqiptare (Video)

INFO

NA NDIQ