Sa qytetarë të RMV janë evakuuar nga Ukraina? Flet ministri Osmani

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2022

Ministri i Punëve të jashtme, Bujar Osmani në paraqitjen para mediave ka deklaruar se nga gjithsej 100 qytetarë, 50 janë tërhequr nga Ukraina.

Një familje është rrugës për t’u evakuuar, por nuk tregon vendin se ku gjendet për momentin, pasi siç thotë, do ta rrezikonte sigurinë e tyre.

Situata shkon duke e përkeqësuar, sipas parashikimit të Osmanit.

“Situata do të përkeqësohet më shumë, por do të duhet edhe në atë situatë t’i evakuojmë qytetarët tanë”, tha Osmani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

vankovska

Vankovska: Nuk mjaftohemi me një kolltuk dhe një pozicion, ne kemi një kauzë

Pendarovski Siljanovska

Pendarovski: Kam treguar se çfarë do të thotë të jesh president i të gjithë qytetarëve

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: Në zgjedhje vendoset nëse Maqedonia do të jetë pro-evropiane

Arben Taravari Bujar Osmani

Ku dallon Arben Taravari dhe Bujar Osmani?

UNICEF refugjate

UNICEF përsërit thirrjen për armëpushim pasi numri i fëmijëve të vrarë në Gaza tejkalon 14 mijë

INFO

NA NDIQ