Sallatë brokoli me proshutë dhe domate

Picture of INA
INA

15/05/2023

Sallat me brokoli me proshute dhe domate , shum e thjesht per tu pergatitur edhe shum e shijshme .
Përbërësit

750 g e brokoli .
4 feta të trasha proshutë, te prere ne kubik te vegjel.
2 domate.
1 hudhër, i grirë apo i grimcuar.
2 lug gjelle mustardë.
6 lugë vaj ulliri.
2 lugë uthull të bardhë.

Udhëzimet

Ziejme brokolit me ujë me pake kripe në një tigan të madh,te lare e coptuar ne dege,i kullojme dhe i thajme mire. Skuqim proshuten me vaj ulliri .
Pregatisim duke perzier ne nje tas, hudhër,mustardë, uthull dhe, shtoni yndyrën qe teproi nga skuqja e proshutes, Perzieni ,ne nje tas brokolin ,domatet ne copa dhe siper perzierjen e pergatitur ne tasin tj.
Sallata eshte gati per tu servirur.

TË FUNDIT
4 javë
Kremi bavarez do t’ju çojë direkt në Kampionatin Evropian
3 muaj
Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne!
4 muaj
Receta e vjetër për Rahat-llokume: Gatuhen për 15 minuta!
4 muaj
Lavash në mënyrën turke: Simitet e njohura sipas recetës së sulltaneshës Mihrimah
5 muaj
Recetë italiane: Kështu gatuhet pica Calzone klasike!

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

embelsire

Kremi bavarez do t’ju çojë direkt në Kampionatin Evropian

tave pule

Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne!

llokum

Receta e vjetër për Rahat-llokume: Gatuhen për 15 minuta!

simite gatim buke miell

Lavash në mënyrën turke: Simitet e njohura sipas recetës së sulltaneshës Mihrimah

pizza-pica

Recetë italiane: Kështu gatuhet pica Calzone klasike!

kepurdha ushqim dietal

Kërpudha të mbushura kreshmore: Racion interesant, i shijshëm dhe i lehtë!

torte torta

Toptha energjie nga çokollata me lajthi dhe fara lulëkuqeje

kacamak me kerpurdha

Kaçamak me kërpudha: Përgatitet për 20 minuta

supe

Çorba shtëpiake nga mishi i pulës sipas recetës së gjysheve tona

INFO

NA NDIQ