Seanca për planin franko gjerman, kaos në Kuvendin e Serbisë, deputetët e opozitës i sulen Vuçiqit

Kuvendi i Serbisë është përfshirë në një kaos derisa disa deputetë të opozitës nga radhët e “Dveri” janë sulur drejt presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic.

Siç raporton “Blic” pas kësaj ka ndërhyrë menjëherë sigurimi.

Opozitarët serbë kanë thirrur “tradhti, tradhti” dhe “Kosova është zemra e Serbisë” dhe më pas janë nisur drejt vendit ku Vuçiq ishte i ulur.

VIDEO: