Sela me vija të kuqë për 5 deputetë! Ahmeti thotë nuk bëhet fjalë për numra, por për vizion

INA
INA

27/03/2024

Ziadin Sela mbrëmë në Click Plus në TV21 tha se në rast se bëhen pjesë e Frontit Europian, synojnë që si parti të sigurojnë minimumi 5 deputetë në zgjedhjet parlamentare, me qëllim që pas zgjedhjeve të krijojë grup parlamentar.

Lidhur me këtë, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në pyetjen e gazetarit të TV21 se a ka marrëveshje me ASH-në, tha se nuk bëhet fjalë për numra por për filozofi e vizione“Për gjëra të vogla në projekte të mëdha as nuk i cenojmë e as nuk i lëndojmë. Nuk bëhet fjalë për numra, bëhet fjalë për filozofi, vizione”, tha Ahmeti.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

INFO

NA NDIQ