Shiti kopjen e Topit të Artë, Ronaldo “fshehu” arsyen e veprimit të para 10 viteve

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Në dy dekadat e fundit, Cristiano Ronaldo është një nga lojtarët e vënë më së sumti në qendër të vëmendjes. Portugezi, përvec se ka qenë një nga lojtarët më të mirë të kësaj epoke, është një nga ata sportistë që përbën lajm edhe jashtë fushës së lojës. Së fundmi, mediat kanë zbukluar se në vitin 2013, CR7 ka shitur një kopje të Topit të Artë për shumën e 600 mijë eurove.

Asokohe, Idan ofer, një nga njerëzit më të pasur në planet bleu trofeun, por deri në janarin e 2023 asnjëherë nuk ishte bërë e ditur se ato para portugezi i dhuroi për fëmijët e sëmurë. Lajmi bëhet i ditur. Sulmuesi e ncorri në anjkand një kopje të totpit të artë përmes fondacionit “Make a Wish”, por nuk bëri të ditur se ku do të shkonin të ardhurat.

Për Ronaldon ai ishte i dytë Top i fituar në kariierë, pasi e kishte marrë dhe në vitin 2008 kur ishte pjesë e United, ndërsa në vazhdim ai e mori dhe katër herë të tjera, në vitet 2014, 2016 dhe 2017, krahas vitit 2013 kur ndërmori dhe këtë nisëm. Ronaldo vendosi që të shkëputej nga futbolli europian në dhjetor, teksa ai u zhvendos në Arabinë Saudite, ku u bë pjesë e ekipit Al Nassr.

TË FUNDIT
5 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
14 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
15 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
15 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
15 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

15 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
15 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
2 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
15 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ