Si ta zvogëloni oreksin dhe të hani më pak?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Prill, 2023

Për të humbur peshë, ju duhet që të reduktoni dietat me shumë kalori.

Për fat të keq, dietat me të cilat synoni që të humbni peshë mund të çojnë në rritjen e oreksit dhe të shtojnë uri.

Kjo mund ta bëjë jashtëzakonisht të vështirë humbjen e peshës dhe mbajtjen e saj,

Ne po ju paraqesim një listë me disa ushqime që iu ndihmojnë të reduktoni urinë dhe oreksin e tepërt.

Për fat të keq, dietat me të cilat synoni që të humbni peshë mund të çojnë në rritjen e oreksit dhe të shtojnë uri.

Kjo mund ta bëjë jashtëzakonisht të vështirë humbjen e peshës dhe mbajtjen e saj,

Ne po ju paraqesim një listë me disa ushqime që iu ndihmojnë të reduktoni urinë dhe oreksin e tepërt.

Hani mjaftueshëm proteina

Zgjedhni ushqime të pasura me fibra

Pini më shumë lëngje

Pini kafe (përmban një hormon që jep ndjenjën e ngopjes)

Pini sa më shumë ujë

Hani me vetëdije

Hani çokollatë të nxehtë

Hani pak xhenxhefil

Hani në pjata më të vogla

Përdorni një pirun më të madh

Bëni gjumë të mjaftueshëm

Reduktoni stresin

Konsumoni Omega 3

Bëni ushtrime

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kockat

Ndikimi i plakjes në kocka, ja si rigjenerohet skeleti ynë çdo 10 vjet

autizmi

Shkaqet e autizmit, zbulohen të dhëna të tjera

pesha

Nëse dëshironi të humbni peshë, hani këtë frut çdo mëngjes

tirodia

Dita Botërore e Tiroides 2023/ Çfarë i shkakton problemet e tiroides tek gratë?

KAFE

Si ndikon konsumi i kafesë te personat me tension të lartë

Dhembe buzeqeshje

Zgjidhjet natyrale kundër problemeve me dhëmbët

truri-1

Studimi francez zbulon punët që ju “helmojnë” trurin

uthull-molle

Çfarë ndodh në trupin tonë nëse pini uthull molle çdo ditë

ilace-tableta-pilula

Arsyet pse nuk duhet të merrni asnjëherë ilaçe me stomak bosh

INFO

NA NDIQ