Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

Picture of INA
INA

19/04/2024

Bartësi i listës në njësinë e dytë zgjedhore dhe ish-ministër i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, u takua me pensionistët.

Ai në rrjetet sociale ka shkruar se LSDM vazhdon të përmirësojë standardin jetësor të pensionistëve.

“Në mandatin e ardhshëm parashikojmë pension minimal prej 20.000 denarë dhe pension mesatar prej 30.000 denarë. LSDM dhe koalicioni “Për një të ardhme evropiane” vazhdojnë të investojnë në rrugën e duhur, rrugën drejt Evropës ku vendi ynë do të vazhdojë të zhvillohet me vende të reja pune, paga më të larta, pensione më të larta dhe standard më të mirë jetese për të gjithë”, shkruajti Spasovsk

TË FUNDIT
1 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
2 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
4 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
5 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
6 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
1 ditë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
11 orë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë
1 ditë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
6 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

INFO

NA NDIQ