Taravari: Nuk ka bisedime për ASH-në në Qeveri

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2023

Kryetar i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në një intervistë për Alsat hedh poshtë të gjitha zërat lidhur me bisedimet për përfshirjen e ASH-së në qeverisë. Taravari thotë se për këtë çështje fare nuk është biseduar por edhe sikur të kishte ndonjë ofertë vendimi do të sillej nga anëtarësia e partisë. Taravari thotë se nuk ka bisedime as me VMRO-në lidhur me nismën e saj për votëbesimin e qeverisë.

TË FUNDIT
5 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
7 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
1 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
3 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

ME TE LEXUARA

15 orë
KSHZ-ja shqyrton ankesën e Frontit Evropian
3 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues
11 orë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
6 orë
Kurti në hapjen e edicionit të 21-të të Javës së Bibliotekës
13 orë
Xhem Baruti Lamallari: Ky djalosh u vra sonte, ditë më parë u feju, nesër e varrosin prindërit e shkretë

LEXO MË SHUMË

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

INFO

NA NDIQ