Tetova në ndihmë të Turqisë, Kasami: po bashkëndjejmë dhimbjen e madhe

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2023

Komuna e Tetovës është aktivizuar për ti dal në ndihmë rajoneve të goditura të Turqisë nga tërmeti shkatërrues që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të djeshëm.

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përcjell ekipin e zjarrfikësve për fatkeqësi natyrore, duke theksuar e Tetova bashkëndjen dhimbjen e madhe që ka kapluar Turqinë.

“Në shenjë solidarizimi dhe mbështetje, një grup prej nëntë zjarrfikësve të licencuar për fatkeqësi natyrore nga Njësia Territoriale Kundër Zjarrit në Tetovë me mjete kundër zjarrit dhe atyre për kërkim shpëtim janë nisur për në Juglindje të Türkiye në ndihmë të popullit turk.
Tetova bashkëndjen dhimbjen e madhe që ka kapluar Türkiye-n!”, ka shkruar Kasami.

Komandanti i njësitit të zjarrfikësve në Tetovë, Avni Ameti ka bërë të ditur se një ekip prej 9 zjarrfikësish me dy automjete speciale do të shkojnë në Turqi në mision shpëtimi për njerëzit nën rrënoja. Ahmeti thotë se janë të specializuar në këtë fushë. (INA)

https://www.facebook.com/KasamiBilall/posts/727055572123758

 

TË FUNDIT
2 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
2 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
2 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
3 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
5 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

6 orë
Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi
10 orë
I nxehti afrikan/ Vazhdon faza portokalli – Nga nesër pasdite ndryshon
5 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?
10 orë
Bexheti: Po krijohet një qeveri pa legjitimitet etnik!
3 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
10 orë
Spasovski: Nuk ka projekte të reja në programin e qeverisë së re, por projekte që duhet të përfundojnë
2 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
9 orë
Azizi: Në vitin 2016 ra regjimi i Gruevskit, sot po bie regjimi i Ali Ahmetit (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ