“Ura me tri harqe” bashkon tre fakultetet e artit dramatik

INA
INA

24 Maj, 2023

Fakulteti i Arteve do të jetë nikoqir i edicionit të trembëdhjetë të ngjarjes së përbashkët kulturore, “Ura me tri harqe”, e të tri institucioneve shqipfolëse të arsimit të lartë: Universiteti i Arteve- Tiranë, Fakulteti i Arteve i Universitetit të Tetovës si dhe Fakulteti i Arteve i Universitetit të Prishtinës.

Ky Manifestim gjatë këtyre dy ditëve do të shfaqë, ekspozojë e performojë, projektet artistike më me vlerë përgjatë vitit akademik 2022-23, si filma me metrazh te shkurtër, dokumentarë, shfaqje teatrale, ekspozitën e koncertin e përbashkët të tri Universiteteve.

Poashtu këtë vit kemi nderin që urës tonë, t’i bashkangjesim edhe një shfaqje mysafire nga studentët e Fakultetit të Arteve Dramatike në Shkup.

Bashkëlidhur gjeni programin e veprimtarive artistike që do të prezantohen përgjatë dy ditëve 25-26 maj 2023.

https://arte.uni-pr.edu/page.aspx?id=1,6,677

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa osmani ismail kadare

Kadare: Ky është triumfi shekullor i kombit tonë

vjosa osmani ismail kadare

Presidentja Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

poezi-madheshtore-per-kosoven-nga-ismail-kadare_5c51d60b0bde4

Ismail Kadare hap Panairin e Librit “Prishtina 2023”

libra

Sot hapet panairi i librit “Prishtina 2023”

dritero agolli

Dëshmia e rrallë e gazetares: Si na shpëtoi Dritëro Agolli?

DUA Lipa

Sekretarja britanike i quajti emigrantët shqiptarë kriminelë, reagon Dua Lipa

librat-780x439

BE-ja i dhuron 621 mijë € Bibliotekës Kombëtare të Shqipërisë për restaurimin e librave

shkodra

Ish-konsullata italiane qendër arti, Shkodrës i shtohen institucionet e kulturës (VIDEO)

Përkujtim për djalin tim të mirë, Luranin

INFO

NA NDIQ