Vdiq shqiptari pasi ferma e kanabisit në Angli u kaplua nga zjarri

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2022

E.Q i moshës 35 vjeç ka vdekur si pasojë e një zjarri në një fermë kanabisi në lindje të Londrës, ka bërë të ditur Policia.

Policia Metropolitane po bën apel për informacion pas zjarrit në natën e Vitit të Ri në një garazh të mbyllur në Southwold Road, Clapton.

Oficerët u thirrën në vendngjarje nga Brigada e Zjarrfikësve të Londrës rreth orës 16:10 më 31 dhjetor.

Viktima ishte dërguar menjëherë në spital, ku vdiq dy ditë më vonë, transmeton rtv21.tv

Nga Policia u bë e ditur se viktima ishte shtetas shqiptar dhe nuk kishte adresë të njohur në MB.

Një 33-vjeçar u arrestua më 31 dhjetor nën dyshimin për burgosje të rreme dhe kultivim kanabisi dhe është liruar nën hetim./21Media

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

Blinken

Blinken përmend vajzat shqiptare që kanë “pushtuar” Amerikën dhe restorantin e traditës shqiptare në Nju Jork

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

shqiponja-me-duar

“Krenarbëria” për herë të parë jepen çmime për krijimtarinë Arbëreshe (FOTO)

margarita magi camaj

Avokatja e parë shqiptare në Grammy 2024

Foto Ilustrim

Në Zvicër arrestohet një shtetas (45) i Maqedonisë së Veriut i dyshuar për terrorizëm

azilkerkues-1

Mbi 1,1 milionë kërkesa për azil në Evropë në 2023

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

shqiptari restorant gjermani

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

INFO

NA NDIQ