Zvicra ka ngrirë asetet ruse me vlerë 5.8 miliardë franga

Picture of INA
INA

23/04/2024

Zvicra ka ngrirë asetet ruse me vlerë 5.8 miliardë franga zvicerane ose 5.95 miliardë euro, njoftoi sot Sekretariati Shtetëror i vendit për Çështjet Ekonomike (SECO).

Kjo shifër i referohet vlerës totale të aseteve ruse të ngrira nga Zvicra nga fillimi i luftës në Ukrainë deri në fund të vitit 2023. Vlera e aseteve të ngrira ruse në Zvicër është më e ulët se në fund të vitit 2022, kur ajo arriti në 7.5 miliardë franga zvicerane.

“Vlera e aseteve financiare të ngrira në lidhje me sanksionet kundër Rusisë ishte 5.8 miliardë franga zvicerane më 31 dhjetor 2023. Kjo është 1.7 miliardë franga zvicerane më pak se shifra e raportuar për dhjetor 2022. Përveç kësaj, 17 prona në 7 kantone tani janë të bllokuara”, tha SECO në një deklaratë.

TË FUNDIT
20 orë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator
1 ditë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
2 ditë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
2 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
2 ditë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

ME TE LEXUARA

20 orë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

LEXO MË SHUMË

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

muharrem salihu mergimtar diaspore padova

Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet

fondacioni Xhim xhema

Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

mustafe veseli investitor

Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

altrim mamuti

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

adi edi veseli 1

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

xhevat limani

Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën… Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

INFO

NA NDIQ