Veçoria e ardhshme e Google Maps ju dërgon në destinacionin e dëshiruar pa pasur nevojë për internet

Picture of INA
INA

22/04/2024

Siç raportohet, versioni i ri beta 11.125 i Google Maps vjen me një veçori të re që do t’i lejojë përdoruesit e saj të përdorin lidhjen satelitore për të përditësuar vendndodhjen një herë në 15 minuta deri në pesë herë në ditë.

Kjo veçori thuhet të jetë e dobishme për zonat pa lidhje telefonike, pasi ndarja e vendndodhjes me të tjerët dhe gjetja e destinacioneve të ndryshme do të jetë e disponueshme me anë të satelitit.

Nëse vizitoni një vend ku interneti është i dobët ose nuk punon fare, atëherë hartat e reja satelitore do të fillojnë të funksionojnë dhe të ju ndihmojnë të arrini në destinacionin tuaj, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Vetëm nuk duhet të harroni të aktivizoni veçorinë duke ndjekur këta hapa:

Fillimisht hapni Google Maps në tabletin ose telefonin tuaj;

Sigurohuni që jeni të lidhur me internet;

Kërkoni për një vend të caktuar;

Klikoni në vendin që dëshironi dhe shkarkoni hartën e tij;

Megjithatë, ky funksion ende nuk është i disponueshëm për të gjithë përdoruesit e Android, andaj pritet që kompania të ofrojë detaje të tjera deri në prezantimin e saj. /Telegrafi/

TË FUNDIT
2 ditë
Microsoft Word më në fund ka zgjidhur një nga problemet më të bezdisshme
2 ditë
Komisioni Europian po heton “Metën” në lidhje me mbrojtjen e fëmijëve në platforma
2 ditë
TikTok merr vendimin për përdoruesit që promovojnë ilaçe për humbjen e peshës
2 ditë
Ligji i parë global për Inteligjencën Artificiale – çfarë synon me këtë hap inovativ Bashkimi Evropian?
3 ditë
TikTok po teston postimin e videove një orëshe?

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

microsoft-rifreskon-surface-book-2-me-procesoret-e-gjenerates-se-8-te-intel_5ca25a80aaf48

Microsoft Word më në fund ka zgjidhur një nga problemet më të bezdisshme

meta-logo-1

Komisioni Europian po heton “Metën” në lidhje me mbrojtjen e fëmijëve në platforma

tik tok

TikTok merr vendimin për përdoruesit që promovojnë ilaçe për humbjen e peshës

Inteligjenca artificiale AI

Ligji i parë global për Inteligjencën Artificiale – çfarë synon me këtë hap inovativ Bashkimi Evropian?

tik tok

TikTok po teston postimin e videove një orëshe?

google maps

Google Maps zbulon përditësimin më të fundit

google

Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike

INFO

NA NDIQ