Vet në luftë, por Zelensky shprehet i gatshëm t’a ndihmojë Turqinë pas tërmetit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Shkurt, 2023

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë se vendi i tij është i gatshëm të ofrojë ndihmën e nevojshme për popullin turk pas tërmetit që goditi vendin.

“U shprehim ngushëllimet tona familjeve të viktimave dhe të lënduarve u urojmë shërim të shpejtë. Ne jemi në këtë moment pranë popullit turk, të gatshëm për të ofruar ndihmën e nevojshme”, tha Zelensky në turqisht në Twitter.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biljana angelova

Biljana Angellova, rektore e re e Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”

visar ganiu

Ganiu: Bulevardi “Cvetan Dimov” në Çair po bëhet realitet

bekteshi

“Haraçina nuk është në hënë”, Bekteshi i kërkon Spasovskit ta kryej punën!

Feta Alimi lirohet

BESA: Sot pas gjashtë viteve lirohet nga burgu Abdylfeta Alimi

kim-mehmeti

Kosova është e rrezikuar edhe nga ‘përfaqësuesit’ shqiptarë të Beogradit në Prishtinë e Tiranë!

kasami alsat

Kasami: 20 %, kusht për ndryshimet kushtetuese

grubi balluku

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

server

Pyet Serweri: A e denoncoi ende sekretari Blinken dhunën ndaj KFOR-it në veri?

hisen berisha

Befason Hisen Berisha, mbështet Kurtin

INFO

NA NDIQ