YouTube Music nxjerrë veçorinë e re shumë të kërkuar

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

YouTube Music ka publikuar një veçori të re përmes të cilit do të mund ti ndani me miqtë tuaj të gjitha veprimet që i bëni në këtë aplikacion.

Me këtë veçori të re, përdoruesit do të mund të shikojnë profilin e tyre publik, i cili do të përfshijë informacione të tilla si artistët e tyre më të mirë, këngët kryesore dhe këngët e luajtura së fundmi.

Përveç kësaj, ata do të jenë në gjendje të shikojnë profilet publike të përdoruesve të tjerë, të cilët do të shfaqin zakonet dhe preferencat e tyre të dëgjimit, si dhe çdo listë dëgjimi që ata kanë krijuar dhe shpërndarë deri në dy vjet.

Statistikat e profilit publik do të përfshijnë gjithashtu informacione rreth aktivitetit të përdoruesit në platformë, si numri i listave për luajtje që ata kanë krijuar, këngët dhe artistët më të dëgjuar, videot muzikore më të shikuarat dhe listat e dëgjimit më të dëgjuara në përsëritje.

Ky informacion do të shfaqet në një faqe të profilit publik, e cila do të jetë e aksesueshme për këdo që kërkon përdoruesin në platformë.

Ndërsa kjo veçori e re mund të duket si një shtesë e thjeshtë, ajo ka potencialin të transformojë mënyrën se si përdoruesit angazhohen me njëri-tjetrin në platformë. Duke i lejuar përdoruesit të shikojnë preferencat dhe zakonet e muzikës së njëri-tjetrit, kjo do të krijojë një ndjenjë komuniteti midis përdoruesve dhe madje mund të çojë në zbulimin e muzikës dhe artistëve të rinj.

Është e rëndësishme të theksohet se kjo veçori do të jetë e disponueshme vetëm për përdoruesit që kanë zgjedhur të bëjnë publik profilin e tyre. Përdoruesit që preferojnë t’i mbajnë private zakonet e tyre të dëgjimit mund të zgjedhin ta mbajnë profilin e tyre të fshehur nga shikimi i publikut.

Sipas raportimit të 9to5Google, funksioni nuk është ende i disponueshëm për të gjithë dhe lidhja për artikullin e ndihmës, nuk është ende e disponueshme.

Sidoqoftë, veçoria duket se po shpërndahet për një numër të kufizuar përdoruesish. Nëse dëshironi të përdorni statistikat tuaja publike duhet të aplikacionin tuaj YouTube Music dhe të lundroni te mënyja “Cilësimet”, më pas lundroni te “Privatësia dhe Vendndodhja”, më pas “Cilësimet e kanalit”. Nëse cilësimi është i disponueshëm për ju, atëherë duhet të shihni butonin “Aktivizo statistikat publike”.

Shtimi i statistikave të profilit publik në YouTube Music është një zhvillim i rëndësishëm për platformën pasi ka qenë vazhdimisht dhe duke shtuar veçori të reja për të konkurruar me Spotify dhe Apple Music.

TË FUNDIT
1 ditë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
2 ditë
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë
2 ditë
Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk
3 ditë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit
3 ditë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zero roaming me BE-në deri më 2027

LEXO MË SHUMË

roaming-800x445

Zero roaming me BE-në deri më 2027

Uljan Sharka

Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk

Elon Musk X twitter

Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

intelegjenca artificiale

Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

Elon-Musk-cip

Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë ‘Open AI’?

femij telefon

Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin

apple

Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

Elon Musk X twitter

Elon Musk kërcënon të ndalojë përdorimin e pajisjeve Apple në kompanitë e tij për shkak të partneritetit me OpenAI

INFO

NA NDIQ