Zgjedhjet Presidenciale/ Jakimovski: LSDM-ja dhe VMRO-ja heshtin ndaj shtantazheve të Osmanit dhe Taravarit!

Picture of INA
INA

19/04/2024

Kandidati presidencial i koalicionit që udhëhiqet nga partia “Grom”, Stevço Jakimovski, gjatë një tubimi në Strumicë u ka bërë thirrje LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së të formojnë koalicion të gjerë qeveritar si përgjigje të kërkesave të kandidatëve presidencial shqiptarë për ndryshimet kushtetuese dhe Presidentin ta zgjedh Kuvendi.

“Për çdo ditë po “bombardohemi” nga shantazhe të reja dhe kërcënime nga Osmani dhe Taravari që thonë se nuk do të hyjnë në Qeveri pa ndryshimet kushtetuese dhe nuk do ta bëjnë qeverinë me ata që nuk do ta mbështesin ndryshimin e Kushtetuës ku Presidenti të zgjidhet në Parlament. Unë habitem se s`ka reagime nga Pendarovski, Kovaçevski, Mickoski. Unë I pyes publikisht, a do t`u përgjigjeni këtyre kërcënimeve, me përgjigjen se nëse ka shantazhe për përbërjen e qeverisë, ne do ta bëjmë koalicionin e gjerë VMRO – LSDM dhe kush dëshiron, le të urdhërojë, tjerët – jashtë!” – tha Jakimovski, GROM.

TË FUNDIT
46 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
51 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
52 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
2 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
9 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

ME TE LEXUARA

23 orë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë
52 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
20 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali
16 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
23 orë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
51 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
20 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat

LEXO MË SHUMË

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

INFO

NA NDIQ