Zjarri në Sallën Universale përplas kryetaren e Shkupit dhe ministren e Kulturës

Picture of INA
INA

17/04/2024

Nuk do të lejojë që Salla Universale të jetë pjesë e një lufte politike dhe pjesë e agjendës zgjedhore të Danella Arsovskës, ka thënë sot një një konferencë për media ministrja e Kulturës, Bisera Kostandinovska Stojçevska. Sipas saj, Arsovska do të përballet edhe me veprime juridike.

”Është simptomatike se si projekti u bë i pasigurt për Arsovskën kur ajo nënshkroi disa dokumente për fillimin e zbatimit të tij. I njëjti projekt për të cilin Arsovska konteston dhe pretendon se është falsifikim është paguar përmes sistemit për marrjen e lejes së ndërtimit të qytetit për llogaritjen e shërbimeve komunale. 4:10min Insinuatat dhe seritë e mjegullnajave të paraqitura në shtypin e djeshëm do të jenë temë para gjykatës”, tha Bisera Kostandinovska Stojçevska.

Regimi i ministres vjen pas preskonferencës së ditës së djeshme të Kryetares së Qytetit të Shkupit Danella Arsovska e cila shtroj pyejtje se përse zjarri nuk është lajmëruar menjëherë por punëtorët në momentë kanë tentuar ta shuajnë zjarrin.

“Në bazë të cilit projektit është vazhduar rindërtimi i Sallës Universale në Shkup. Në bazë të cilit opinion për qëndrueshmëri dhe mbrojtje sizmike është rikonstruktuar salla. Kush është menaxher i sallës Universal , në bazë të cilit dokument dhe cilit projekt bëhet fjalë”, tha Danella Arsovska.

Një javë më parë Salla Universale u përshi nga zjarri shkaqet e të cilit ende janë të pa njohura për qytetarët. Në ndërkohë, Prokurori Themelore Publike vazhdon hetimet./KlanM/

TË FUNDIT
27 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
33 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
33 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
1 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
9 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

ME TE LEXUARA

20 orë
A do të jetë ministër i Ekonomisë? Ja çfarë thotë Besar Durmishi nga VLEN
17 orë
Dudush tregon si u sulmua
1 ditë
Deputetës së LSDM-së i pengon se pse Gashi deklaratën solemne fillimisht e lexoi në gjuhën shqipe
9 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
20 orë
Lloga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
16 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
1 ditë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
1 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
20 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit

LEXO MË SHUMË

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

INFO

NA NDIQ