Zvicër: Gazetarit nga Gostivari, Kasam Selimit i digjet tërësisht vetura në autostradë

INA
INA

3 Qershor, 2023

Një veturë ka marrë flakë pasditen e së dielës në autostradën A1. Këtë e raporton njësia e mbrojtjes dhe shpëtimit e Bernës në mediat sociale, transmeton portali Shtegu. Vetura ka qenë duke qarkulluar në drejtim të Bernës, kur shpërtheu zjarri pranë Utzenstorfit.

Kur kanë arritur ekipet e shpëtimit, vetura tashmë ishte në flakë . Megjithatë, zjarri u shua shpejt. Për fat të mirë, nuk ka pasur të lënduar.

Të mobilizuara ishin edhe Policia Kantonale e Bernës dhe policia ushtarake.
Rastin e ka konfirmuar edhe personalisht gazetari Kasam Selimi, i cili në profilin e vet në Facebook ka shkruar:

“Krijuesit të botërave, Zotit të gjithësisë i takon falënderimi për mbrojtjen nga çdo më e keqe!
Përpara fatkeqësive, njeriu ishte i pafuqishëm.
Vetura ime personale gjatë ditës së djeshme, u dogj e tëra në autostradën në drejtim të Bernit.
Falë Zotit dola shpejt dhe isha i vetëm në veturë.
Të parët në ndihmë mu gjenden policia ushtarake, të cilit kishin qenë pas meje, pastaj policia kantonale dhe zjarrfikësit. I falënderoj shumë për angazhimin dhe ndihmesën e treguar.
Në ato momente vështirësie e fatkeqësie, tepër shumë ma lehtësuan komunikimin në gjuhën shqipe, nëpunësja shqiptare te sigurimi dhe shoferi i transportit të automjetit.
Çdokujt që është kujdesur në këto momente, qoftë me thirrje, mesazhe dhe familjarëve me vizitita, i falënderoj pa masë.
Bern, me 28/29 Maj 2023″

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Foto: Ilustrim

Flet i dashuri i shqiptares që u vra nga burri në Itali: Një herë kam debatuar me Alfredin!

greqi policia

Tmerr në Greqi/ E preu makineria e mishit, humb jetën shqiptarja në sy të vajzës

Foto: Ilustrim

Vetëvritet burri që ekzekutoi gruan 35-vjeçare në Itali (FOTO)

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

artur liolini

Atë Artur Liolini ndërron jetë në SHBA, Begaj: Pasardhës i denjë i Fan Nolit

policia italiane

Vritet me armë zjarri në rrugë 35-vjeçarja shqiptare në Firence

vrasje

E rëndë në Itali/ Ekzekutohet me plumb në kokë 35-vjeçarja shqiptare, në kërkim burri i saj (EMRI+FOTO)

kroaci-kufi

Dalin detajet: 19 vjeçari nga Kosova është therur për vdekje në kufirin Serbi-Kroaci

homazhe nju jork afrim bunjaku

Homazhe në Nju Jork, për policin e rënë gjatë detyrës në Kosovë, Afrim Bunjaku

INFO

NA NDIQ