3.8 C
Macedonia
E martë, Nëntor 21, 2017

Video e Rrallë! Kosovë 1998: UÇK sulmonë “Nivën” vret 4 oficerë serbë

Në afërsi të Prishtinës gjatë një sulmi të  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në muajin mars të vitit 1998 mbi automjetin e policisë  serbe të quajtur...

Gazetari i njohur shqiptar tregon në gazetën zvicerane “Tribune de Genève” agjentët që Kumanovën...

Bashkimi Evropian duhet të merret me Maqedoninë (“L’UE doit se ponche sur la Macèdoine”,) me këtë titull gazeta zvicerane “Tribune de Geneve” ka publikuar...
video

Videoja ekskluzive nga Lagja e Trimave: Polici maqedonas shanë nënën… (Video)

Një video ekskluzive nga aksioni policor në Kumanovë që po qarkullon në rrjetet sociale dhe në “youtube”, sjell edhe një moment skandaloz. Gjatë arrestimit të...

Ja kush kishte dijeni se po bëheshin përgjime masive në Maqedoni (FOTO)

Gjorgji Llazarevski, njëri nga njerëzit pa të cilët publiku asnjëherë nuk do t’i kishte dëgjuar “bombat” që i publikoi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev,...

Video e rallë, Hamëz Jashari në gjuhën serbe: Vetëm i çmenduri niset drejt tokës...

Vëllai i komandantit legjendar, Adem Jashari, Hamëz Jashari në vitin 1998 kishte dhënë një intervistë të rrallë në gjuhën serbe.Në intervistën e transmetuar në...

Deklaratat për Skënderbeun, Aurel Plasari: Kërkojnë të destabilizojnë dhe shpërbëjnë shtetin shqiptar

I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në News24, profesori Aurel Plasari komentoi edhe deklarata dhe njollosja që i bëhet...

A e dashuroi vërtet Konica striptisten e famshme 29 vjeçare amerikane?

Cila është e vërteta e një raporti intim mes diplomatit shqiptar dhe vajzës më të përfolur në mediat amerikane? Në një video të shpërndarë nga...

Bajra i Grupit të Kumanovës: Në Kumanovë erdhëm me autoambulancë dhe me një polic...

I dyshuari në rastin Lagjja e Trimave Beg Bajra pohon se pas sulmit në kullën e Gushincës, dikush i është lajmëruar Mirsad Ndrecajt dhe...

Dëshmia e tmerrshme: Policët maqedonas si e kanë dhunuar seksualisht Elshanin e Grupit të...

Në senacën e sotme gjyqësore kundër Grupit të Kumanovës, i akuzuari Bajram Elshani ka prezantuar dëshminë më të tmerrshme deri tani gjatë këtij procesi. Gjatë...

Rrëfimi i kumanovarit Naser Neziri, mekanikut që u bë aktor në Belgjikë: kurrë nuk...

Nga Aurora Allushaj, Bruksel Shumëpak ose aspak është folur për të në median shqiptare. Ai është i qetë, symprehtë, fytyrën  e ka të rrahur me...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!